dla_lekarzy
dla_pacjentow
FORDENT Bartosz Suliborski
1 2 3 4

LASER WATERLASE MD TURBO

Fordent, jako pierwszy gabinet w Łodzi, dysponuje hydrofotonowym laserem stomatologicznym, przełomowym urządzeniem w laserowym leczeniu zębów, zaprezentowanym po raz pierwszy na Targach International Dental Show w Kolonii w 2009 roku. Kombinacja energii wiązki promieniowania elektromagnetycznego i rozpylonych cząsteczek wody, w procesie zwanym HydroPhotonics™ umożliwia efektywne i mikroinwazyjne cięcie tkanek twardych i miękkich. Znajduje zastosowanie w wielu procedurach stomatologicznych, a większość zabiegów nie wymaga znieczulania. Dla tkanek miękkich dedykowane są funkcje wycinania, nacinania, usuwania, ablacji i koagulacji. Dla tkanek twardych: cięcie, formowanie, modelowanie, chropowacenie, wytrawianie i resekcja.

 

Przykładowe zastosowania:

Tkanki twarde zęba:  laserowe leczenie zębów obejmuje m.in. precyzyjne usuwanie próchnicy, pozwalając na zachowanie zdrowych tkanek. Opracowywanie ubytku odbywa się całkowicie bezkontaktowo, wyeliminowane są całkowicie wibracje powodujące mikropęknięcia Komfort pacjenta jest nieporównywalny z tradycyjną metodą, polegającą na przysłowiowym „borowaniu”, gdyż laserowe leczenie zębów eliminuje odgłosy, wibracje oraz ciepło wytwarzane narzędziami rotacyjnymi. Zabieg jest cichy i bezbolesny.

Ograniczenia: Niestety, laserowe leczenie zębów nie może całkowicie zastąpić tradycyjnych metod rotacyjnych wciąż koniecznych do usuwania starych wypełnień, powierzchni stycznych i próchnicy głębokiej. Ostateczną decyzję o wyborze odpowiedniej metody podejmuje lekarz po konsultacji w gabinecie.

Tkanki miękkie: laserowe leczenie zębów to finezyjna i delikatna praca. Chłodzenie sprayem eliminuje przykry zapach i efekt „zwęglenia tkanek”. Cięcie jest precyzyjne i nie pozostawia blizn. Proces gojenia jest szybki i bezbolesny, nie powstają blizny.

Tkanki przyzębia: narzędza do laserowego leczenia zębów pozwalają wykonywać także kiertaż – zabieg stosowany w leczeniu głębokich kieszonek dziąsłowych w paradontozie. Umożliwia to w wielu sytuacjach eliminacje ręcznych kiret.

Endodoncja: Rewolucyjna metoda Endolase RFT™ ustanawia nowe standardy endodoncji. Dzięki zastosowaniu nowych końcówek EndoTips™, emitujących energię promieniowo, liczba wysoce opornych bakterii Enterococcus faecalis zostaje zredukowana o 99,7%. Wymagany czas to zaledwie 2-3 minuty, w porównaniu z czasem 20-30 minut w metodzie konwencjonalnej. Dzięki temu powierzchnia kanałów zębowych jest czysta, a kanaliki zębinowe otwarte. Metoda została zatwierdzona przez Food and Drug Administration USA w czerwcu 2008 roku.

Protetyka: korekty dziąseł, retrakcja dziąseł – w wielu przypadkach laser zapewnia prawidłową retrakcję dziąseł, eliminując konieczność wprowadzania nici retrakcyjnych, które często wywołują dyskomfort pacjenta.

FORDENT Bartosz Suliborski | ul. Jana 14a 91-350 Łódź | 698 745 910 | fordent.suliborski@gmail.com
Copyright © 2024 FORDENT
Wykonanie: Phetrak Internet Technologies